Vi skyddar er verksamhet


Nyheter

SKYDDAT levererar till Höörs Fastighets AB Läs mer
SKYDDAT säkrar Swepart Transmission! Läs mer
SKYDDAT vann upphandling! Läs mer

Vi skyddar er verksamhet

SKYDDAT är ett företag som har en tydlig målsättning att vara komplett inom Brandskydd- och Säkerhet. Vårt mål är inte bara att leverera en produkt eller en tjänst utan det är helheten där allt på ett enkelt sätt smälter in i kundens verksamhet. Kunden med sin organisation skall på ett enkelt sätt kunna hitta all dokumentation och inte minst säkerställa fortlöpande kontroller.
Vi tror inte på att leverantörer skall bygga upp tjänster i sina olika system. Vi tycker att kunden skall ha ett eget system där leverantörer bjuds in att rapportera och dokumentera.
Detta är SKYDDAT i korthet och vi önskar en trevlig vistelse på vår hemsida.

Brandskydd

Brandskydd

LÄS MER
Säkerhet

Säkerhet

LÄS MER
Kontrollerat

Kontrollerat

LÄS MER

Nyheter

Placeholder image

SKYDDAT levererar till Höörs Fastighets AB

Brandskydd

Höörs Fastighets AB äger och förvaltar fastigheter inom Höörs kommun. Allt inom kommunala verksamhetslokaler, bostäder och kommersiella lokaler samt vård- och industrilokaler. SKYDDAT har tidigar...
LÄS MER
Placeholder image

SKYDDAT säkrar Swepart Transmission!

Kontrollerat, Säkerhet

"Vårt kundlöfte är att överallt där kraft och rörelse växlas upp, ner eller överförs mekaniskt kan vi vara en produktionspartner med certifierade tillverknings-, förpacknings- och logistiklösningar....
LÄS MER
Placeholder image

SKYDDAT vann upphandling!

Brandskydd, Kontrollerat

SKYDDAT vann upphandlingen gällande service- och underhåll av förstahandsbrandskydd för Perstorps Kommuns alla fastigheter. I en kommun är det ofta flera funktioner och olika verksamheter i samma...
LÄS MER
Placeholder image

SKYDDAT önskar härlig Sommar!

Brandskydd, Kontrollerat, Säkerhet

SKYDDAT önskar sin fantastiska personal, trogna kunder, leverantörer, kollegor i branschen, vänner och familjer en härlig sommar....
LÄS MER
Placeholder image

SKYDDAT vann viktig upphandling!

Brandskydd, Kontrollerat, Säkerhet

SKYDDAT vann upphandlingen gällande service av inbrottslarm och passagesystem inom Markaryd Kommuns alla fastigheter. SKYDDAT har sedan tidigare uppdraget som omfattar service av förstahandsbrandskydd...
LÄS MER
Placeholder image

SKYDDAT är med när COOP storsatsar!

Brandskydd, Kontrollerat, Säkerhet

COOP storsatsar i Eslöv! Stora Coop är Coop´s största koncept där du med fördel veckohandlar till riktigt bra pris. På Stora Coop får du också idéer och inspiration, som hjälper dig hitta det...
LÄS MER
Placeholder image

SKYDDAT säkrar Kommunhuset i Markaryd!

Kontrollerat, Säkerhet

SKYDDAT har fått det viktiga uppdraget att byta ut befintligt inbrottslarm till ett nytt modernt system. Uppdraget omfattar båda förvaltningsbyggnaderna och skall integreras och samverka med befintlig...
LÄS MER
Placeholder image

SKYDDAT brandsäkrar ICA i Åstorp!

Brandskydd, Kontrollerat

"Vi på Oj i Åstorp är stolta att kunna visa upp en butik som är en av de bästa butikerna i landet. Vi är stolta att kunna lova dig som kund att vi bara har svenskt kött i våra köttdiskar, vi kan även...
LÄS MER
Placeholder image

KONTROLLERAT lanserar hemsida!

Brandskydd, Kontrollerat, Säkerhet

Som stolt återförsäljare kan SKYDDAT nu meddela att KONTROLLERAT i Norden AB har lanserat sin hemsida. Vi är övertygade om att deras unika digitala system passar in för alla typer av verksamheter. All...
LÄS MER
Placeholder image

SKYDDAT fortsätter att växa!

SKYDDAT fortsätter att växa och vi märker tydligt att behovet är stort gällande vårt sätt att skräddarsy kompletta brandskydd- och säkerhetslösningar. SKYDDAT är långt ifrån klara med utvecklingen av...
LÄS MER

Kontakt

Ola Svaneland

Delägare/Försäljningsledare

Mobil: 0766 12 19 03
ola.svaneland@skyddatnorden.se

Johan Sjöberg

Delägare/Produktionsledare

Mobil: 0766-12 19 01
johan.sjoberg@skyddatnorden.se

Charlie Karlsson

Projektledare/Kundansvar

Mobil: 0766 12 19 02
charlie.karlsson@skyddatnorden.se

Jonathan Persson

Projektledare/Kundansvar

Mobil: 0766-12 19 04
jonathan.persson@skyddatnorden.se

Patrik Nordell

Arbetsledare

Mobil: 0766-12 19 09
patrik.nordell@skyddatnorden.se

Alexander Martinsson

Larmtekniker

Mobil: 0766-12 19 05
alexander.martinsson@skyddatnorden.se

Rikard Carström

Brandtekniker

Mobil: 0766-12 19 07
rikard.carstrom@skyddatnorden.se

Emil Svaneland

Brandtekniker

Mobil: 0766 12 19 08
emil.svaneland@skyddatnorden.se

Kevin Albrektsson

Brandtekniker

Mobil: 0766-12 19 10
kevin.albrektsson@skyddatnorden.se

Viktor Frostemark

Ritare

Mobil: 0766-12 19 11
viktor.frostemark@skyddatnorden.se

Mattias Hermansson

Larmtekniker

Mobil: 0766 12 19 12
mattias.hermansson@skyddatnorden.se

Axel Rosander

Larmtekniker

Mobil: 0766-12 19 17
axel.rosander@skyddatnorden.se

Patrik Brodd

Larmtekniker

Mobil: 0766-12 19 14
patrik.brodd@skyddatnorden.se

Filip Henriksson

Larmtekniker

Mobil: 0766 12 19 16
filip.henriksson@skyddatnorden.se

Mikael Nilsson

Webbutvecklare

Mobil: 0766-12 19 15
mikael.nilsson@skyddatnorden.se

Eddie Håkansson

Larmtekniker

Mobil: 0766-12 19 13
eddie.hakansson@skyddatnorden.se

Support

Växel: 0451-70 57 80
support@skyddatnorden.se