Vi skyddar er verksamhet


Nyheter

SKYDDAT etablerar sig i Malmö! Läs mer
God Jul & Gott Nytt År! Läs mer
SKYDDAT expanderar i Växjö! Läs mer

Vi skyddar er verksamhet

SKYDDAT är ett företag som har en tydlig målsättning att vara komplett inom Brandskydd- och Säkerhet. Vårt mål är inte bara att leverera en produkt eller en tjänst utan det är helheten där allt på ett enkelt sätt smälter in i kundens verksamhet. Kunden med sin organisation skall på ett enkelt sätt kunna hitta all dokumentation och inte minst säkerställa fortlöpande kontroller.
Vi tror inte på att leverantörer skall bygga upp tjänster i sina olika system. Vi tycker att kunden skall ha ett eget system där leverantörer bjuds in att rapportera och dokumentera.
Detta är SKYDDAT i korthet och vi önskar en trevlig vistelse på vår hemsida.

Brandskydd

Brandskydd

LÄS MER
Säkerhet

Säkerhet

LÄS MER
Kontrollerat

Kontrollerat

LÄS MER

Nyheter

Placeholder image

SKYDDAT etablerar sig i Malmö!

Brandskydd, Kontrollerat, Säkerhet

En värdering som vi alla delar på SKYDDAT är att ”Anledningen till att SKYDDAT finns är våra kunder”. Vi har under det dryga decenniet vi funnits arbetat hårt med att vårda just våra kunder samt att...
LÄS MER
Placeholder image

God Jul & Gott Nytt År!

Brandskydd, Kontrollerat, Säkerhet

Det har varit ett minst sagt spännande år för SKYDDAT i Norden. Det som sticker ut är avtalet med Coop Syd samt att familjen SKYDDAT fortsätter att växa med sitt koncept. Kontoret i Växjö har kommit i...
LÄS MER
Placeholder image

SKYDDAT expanderar i Växjö!

Säkerhet

SKYDDAT har fått en bra start i Växjö och söker nu nya engagerade merdarbetare. Om SKYDDAT På SKYDDAT är vi för närvarande 25 medarbetare med kontor i Hässleholm och Växjö. Vi är certifiera...
LÄS MER
Placeholder image

SKYDDAT fortsätter växa!

Brandskydd, Kontrollerat

Hässleholmskontoret expanderar och vi välkomnar Yasmine Svensson som Brandskyddstekniker. Yasmine har tidigare jobbat som undersköterska och hallvärdinna inom bilförsäljning. Yasmines nyfikenhet o...
LÄS MER
Placeholder image

SKYDDAT utbildar!

Brandskydd

Under året så har vi haft förmånen att hålla i diverse utbildningar inom brandskydd. För att nämna någon så fick vi nyligen förmånen att utbilda Elite’s personal i Växjö. Vi anpassade teoriutbildning...
LÄS MER
Placeholder image

Revision Anläggarfirma!

Brandskydd, Säkerhet

SKYDDAT har nyligen haft revision gällande våra Certifieringar som godkänd Anläggarfirma Brandlarm och Inbrottslarm. SBF 1008 En automatisk brandlarmanläggning är ett viktigt system för att upptä...
LÄS MER
Placeholder image

SKYDDAT brandsäkrar industri i Alvesta!

Brandskydd, Kontrollerat

I denna byggnad huserade tidigare i trakten välkända Alvesta VVS. I dag ägs fastigheten av EC Nilsson Fastigheter där verksamheten har förändrats med många olika hyresgäster. Med olika hyresgäster...
LÄS MER
Placeholder image

SKYDDAT expanderar!

Brandskydd, Kontrollerat, Säkerhet

SKYDDAT fortsätter att växa både norrut och söderut. Som ett led i vår satsning i Malmöregionen välkomnar vi Daniel Thorén som Säkerhetsteniker. Daniel har en gedigen bakgrund inom brand- och...
LÄS MER
Placeholder image

SKYDDAT önskar en trevlig Sommar!

Brandskydd, Kontrollerat, Säkerhet

Då är det dags för alla att vila upp sig och ladda batterierna. SKYDDAT har en spännande tid framför sig och vi ser fram mot att berätta mer... men först tar vi en välbehövlig semester! SKYDDAT ön...
LÄS MER
Placeholder image

Advisory Business Club väljer SKYDDAT!

Brandskydd, Kontrollerat, Säkerhet

Advisory Business Club slog upp sina dörrar till denna minst sagt unika padelhall den 1/7. Uppdraget att installera både brandskydd och säkerhet föll på SKYDDAT i Växjö. SKYDDAT har installerat förs...
LÄS MER

Kontakt

Ola Svaneland

Delägare

Telefon: 010-265 12 03
ola.svaneland@skyddatnorden.se

Johan Sjöberg

Delägare

Telefon: 010-265 12 01
johan.sjoberg@skyddatnorden.se

Charlie Karlsson

Kundansvar/Behörig Ingenjör

Telefon: 010-265 12 02
charlie.karlsson@skyddatnorden.se

Jonathan Persson

Projektledare/Behörig Ingenjör

Telefon: 010-265 12 04
jonathan.persson@skyddatnorden.se

Benjamin Starck

Platsansvarig Växjö

Telefon: 010-265 12 30
benjamin.starck@skyddatnorden.se

Alexander Volm

Kundvård

Telefon: 010-265 12 23
alexander.volm@skyddatnorden.se

Patrik Nordell

Arbetsledare

Telefon: 010-265 12 09
patrik.nordell@skyddatnorden.se

Erik Wetterlöf

Projekt

Telefon: 010-265 12 20
erik.wetterlof@skyddatnorden.se

Alexander Martinsson

Installationstekniker/Driftsättare

Telefon: 010-265 12 05
alexander.martinsson@skyddatnorden.se

Viktor Frostemark

Ritare/Servicekoordinator

Telefon: 010-265 12 11
viktor.frostemark@skyddatnorden.se

Benny Nord

Ritare/Servicekoordinator Växjö

Telefon: 010-265 12 32
benny.nord@skyddatnorden.se

Mette Sömberg

Ritare

Telefon: 010-265 12 13
mette.somberg@skyddatnorden.se

Mikael Nilsson

Webbutvecklare

Telefon: 010-265 12 15
mikael.nilsson@skyddatnorden.se

Rikard Carström

Brandskyddstekniker

Telefon: 010-265 12 07
rikard.carstrom@skyddatnorden.se

Emil Svaneland

Brandskyddstekniker

Telefon: 010-265 12 08
emil.svaneland@skyddatnorden.se

Mattias Rosén

Brandskyddstekniker

Telefon: 010-265 12 10
mattias.rosen@skyddatnorden.se

Oskar Samuelsson

Brandskyddstekniker Växjö

Telefon: 010-265 12 31
oskar.samuelsson@skyddatnorden.se

Yasmine Svensson

Brandskyddstekniker

Telefon: 010-265 12 22
yasmine.svensson@skyddatnorden.se

Patrik Brodd

Säkerhetstekniker

Telefon: 010-265 12 14
patrik.brodd@skyddatnorden.se

Philip Lindblad

Säkerhetstekniker

Telefon: 010-265 12 06
philip.lindblad@skyddatnorden.se

Jakob Munoz

Säkerhetstekniker

Telefon: 010-265 12 12
jakob.munoz@skyddatnorden.se

Robin Persson

Säkerhetstekniker

Telefon: 010-265 12 16
robin.persson@skyddatnorden.se

Daniel Thorén

Säkerhetstekniker

Telefon: 010-265 12 21
daniel.thoren@skyddatnorden.se

Eddie Håkansson

Installationstekniker

Telefon: 010-265 12 19
eddie.hakansson@skyddatnorden.se

Simon Nilsson

Installationstekniker

Telefon: 010-265 12 17
simon.nilsson@skyddatnorden.se

Simon Hägg

Installationstekniker

Telefon: 010-265 12 18
simon.hagg@skyddatnorden.se

Support

Växel: 010-265 12 00
support@skyddatnorden.se